wstecz

W SP INFOTECH muzykujemy. Od dziś w sali Tańczących Krabów mamy nowy INSTRUMENT! PIANINO !!!

20-11-2020

Mówią, że muzyka jest odpoczynkiem dla duszy, daje pokój sercu, wpływa na uszlachetnienie obyczajów, uwrażliwia, koi …a piosenka jest dobra na wszystko! Wiemy już, że muzyka odgrywa wielką rolę w rozwoju człowieka bo stymuluje pamięć, rozwija inteligencję emocjonalną, wpływa na umiejętność rozwiązywania problemów, wspomaga naukę przedmiotów ścisłych, języków obcych i wpływa na umiejętność czytania ze zrozumieniem. Pomaga też w rozładowywaniu zbędnych napięć, doskonaleniu umiejętności społecznych oraz w rozwoju ruchowym…i właśnie dlatego w SP INFOTECH muzykujemy. Od dziś w sali Tańczących Krabów mamy nowy INSTRUMENT! PIANINO !!! Szykujcie się Kochani na nowe muzyczne wyzwania po powrocie do szkoły! My... będziemy nadstawiać ucha i słuchać, jaka muzyka płynie z Waszego serducha.
 

Zbawienny dla ciała i ducha wpływ muzyki potwierdzają nie tylko melomani również wyniki rzetelnych badań naukowych. Na przykład naukowcy z Centrum Medycznego w Bostonie przebadali grupę 272 wcześniaków urodzonych w 11 różnych szpitalach. Niemowlęta zostały poddane specjalnego rodzaju terapii muzycznej emitującej dźwięki z łona matki. Wyniki badania bezsprzecznie pokazały zbawienny wpływ na ich stan zdrowia: dzieci były spokojniejsze, spały lepiej i były mniej zestresowane. Poprawiały się u nich także parametry pracy serca, oddychanie i przyjmowanie pokarmu a wcześniaki, które słuchały muzyki zbliżonej do dźwięków oceanu miały znacznie lepszy poziom tlenu w krwi!
 

A słyszeliście o efekcie Mozarta? Już prawie 20 lat temu psycholog Frances Rauscher opublikowała wyniki badań, które dowodziły pozytywnego wpływu muzyki na procesy poznawcze. Po przebadaniu 3 grup studentów, którym puszczano utwory muzyki barokowej i klasycznej (w tym 10-minutowy fragmentu sonaty D-dur Mozarta) okazało się, że nastąpiła u nich poprawa koncentracji i zdolności do skutecznego myślenia. Naukowcy z University of Kentucky dowiedli natomiast, iż muzyka łagodzi ból fizyczny. Okazało się, że delikatne, o jednostajnym rytmie i łagodnej linii melodycznej utwory mają dobroczynny wpływ na pacjentów przed i po zabiegach chirurgicznych. Zmniejszają ich lęk, napięcie, łagodzą ból i dyskomfort podczas rekonwalescencji, a także skracają czas powrotu do zdrowia oraz zmniejszają konieczność stosowania leków przeciwbólowych i uspokajających! Badania wykazują także, że nawet 15 minut muzyki dziennie pomaga wzmocnić nasz układ odpornościowy a jeszcze inne donoszą, że regularne chodzenie na koncerty ulubionych wykonawców może nawet przedłużyć życie . To, że muzyka odgrywa tak ważną rolę w życiu, zauważył ostatnio też Facebook.

Podobno już niedługo do każdego z kont zostanie dodana nowa funkcja, dzięki której będziemy mogli dzielić się ulubionymi piosenkami z odwiedzającymi nasz profil. Z opcji można już korzystać m.in. w Czechach, Francji i USA.